Walny plener Smołdzino 2015

Na miejsce drugiego walnego pleneru Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Ekwiwalenty” wybraliśmy Słowiński Park Narodowy. Spotkaliśmy się w miejscowości Smołdziński Las w dniach 1–4 października 2015 r., ale co gorliwsi przybyli już dzień przed oficjalnym rozpoczęciem pleneru. Było nas dziewięcioro: Ola, Ania, Basia, Michał, Karol, Tomek, Marcin, Adrian i Bartek.

Od razu pierwszego dnia rozeszliśmy się po terenie parku narodowego, szukając wrażeń. I tak już było do końca pleneru. Szczególnie upodobaliśmy sobie szlak czerwony prowadzący w stronę Rowów – wąską ścieżkę wijącą się wśród sosen i brzóz, która wszystkim idącym nią oferowała wrażeniową ucztę. Na tym dwukilometrowym odcinku niektórzy spędzali całe dnie.

Nie obyło się również bez wycieczek na plażę i wydmy, gdzie wiatr tworzył niezwykłe, zachwycające formy z piasku, wody i kamieni. Zwłaszcza drugiego dnia wiało potężnie, do tego stopnia, że statywy trzeba było rozstawiać maksymalnie szeroko, by wytrzymały napór wiatru i wściekle łopoczące płachty od aparatów.

Wieczorami, kiedy zmęczeni ciężarem sprzętu, przewędrowanymi kilometrami, wiatrem i chłodem wracaliśmy do pensjonatu, czekały na nas pachnące kolendrą, kuminem i sekretnymi dodatkami zupy oraz inne dania autorstwa Oli i Ani. Ze świata wrażeń wizualnych przenosiliśmy się do świata wrażeń smakowo-zapachowych. W obu przypadkach doznania były intensywne. W tym drugim niewątpliwy wpływ na moc wrażeń miały także wspaniałe Bartkowe nalewki.

Plener pozwolił nam przebywać z surowym pięknem natury, ale także ze sobą nawzajem. Pogłębiliśmy łączące nas więzi i po raz pierwszy od kilku miesięcy znów spędziliśmy wspaniały czas we wspólnym gronie.

Byle więcej takich spotkań!

 

teskt: Marcin Bogdanowicz

[Not a valid template]

 

, ,

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

©Cufee